Pustynia Zachodnia w Egipcie
Link 09.12.2010 :: 16:33 Komentuj (0)
Cztery miliony kilometrów kwadratowych. Trudno uzmysłowić sobie coś tak wielkiego. Tyle w przybliżeniu zajmuje egipska część Pustyni Zachodniej. Stanowi ponad 63% powierzchni Egiptu, mimo to pozostaje praktycznie wyludniona. Wyjątkiem są oazy. To właśnie w nich, wśród bezkresu pustyni mieszkają ludzie.
Na Pustyni Zachodniej jest pięć takich miejsc. Ich charakter jest bardzo zróżnicowany. O ważności oaz dowodzą liczne wykopaliska, dzięki którym badacze znajdują coraz więcej dowodów na poparcie znaczenia tych obozów ludzkich.
Przebywając na Pustyni Zachodniej doznajemy uczucia izolacji, czujemy się zagubieni i mali. Ogrom tego terenu i unikalne formacje skalne robią na osobie niezwiązanej z tym terenem niezwykłe wrażenie. Dla tych, którzy poszukują mocnych przeżyć jest możliwość spędzenia nocy w rozległej głuszy tego miejsca. Takie przeżycie z pewnością na długo zapadnie w pamięć.
Dawniej po Pustyni Zachodniej przemieszczały się tylko karawany ze znającymi rejon Beduinami na froncie. Teraz sytuacja wygląda znacznie lepiej. Wszystkie oazy łączą się ze sobą drogami, a autobusy jeżdżą po nich dosyć często.

powered by Ownlog.com