Kuchnia w Egipcie
Link 27.01.2011 :: 13:59 Komentuj (0)
W czasie wakacji oprócz zabytków poznajemy także kuchnię specyficzną dla danego państwa. Szczególnie w tak tropikalnym kraju jak Egipt, turyści mają wręcz obowiązek skosztowania tradycyjnych egipskich dań.
Na śniadanie bardzo charakterystyczne są foul i taameja. Foul to fasolka w odpowiedni sposób przyrządzona i podawana najczęściej z sosem pomidorowym, a taameja to coś naśladującego nasze kotlety – z tym, że zamiast mielonego mięsa jest mielona fasola z papryką.
Lunch dla typowego Egipcjanina jest złożony z zupy zwanej ads, oczywiście ponownie z fasolą, oraz isan asfur, która jest z cielęciny i znacznie pikantniejsza. W kuchni tego państwa pojawiają się też duszone bakłażany, marchewka, śliwki oraz ziemniaki, ale serwowane inaczej niż jesteśmy przyzwyczajeni – jako przystawka. Będąc w Egipcie można spróbować też makaronu beszamel, czyli czegoś podobnego do lasagne podawanej w sosie beszamel, rodzaj tego dania bez makaronu tokusa beszamel, gdzie makaron zastępowany jest warzywami.
Ludzie udający się na wakacje do Egiptu powinni skosztować dań oferowanych przez tamtejsze restauracje i hotele. Można stwierdzić, że nie poznamy tak do końca danego zakątka świata, jeśli nie „poczujemy jego” wszystkimi zmysłami.

powered by Ownlog.com